Domov > Novinky > Obsah

Okrem anti-epidémie dodávky, aké ďalšie horúce výrobky sú vyvážané v tomto roku?

Jul 30, 2020

Aké ďalšie horúce výrobky sa tento rok vyvážajú okrem protiepidemických dodávok?

Č.1 bicykel


Ako mnoho ľudí sa snaží vyhnúť verejnej dopravy počas epidémie, bicykle sa stali must-mať pre cestovanie v post-epidémie éry. K dispozícii je aj horúca téma na Twitter s názvom "#BikeBoom2020" (BikeBoom2020).


V našom predchádzajúcom prieskume (v posledných polovici roka 2020, majú vaše objednávky vrátiť? Niektorí ľudia predávajú 15 skriniek týždenne, niektorí plačú bez sĺz ...), niektorí fanúšikovia, ktorí sa na bicykli export zanechať správu, že objednávka bola prijatá 9, október. Novinky z "auto je ťažké nájsť" a spech okradnúť bicykle v európskych a amerických krajinách sú tiež často vyhľadávané. Európske a americké krajiny zaviedli aj príslušné politiky povzbudenia na podporu nadšenia ľudí pre cyklistiku.


Talianska vláda schválila dotáciu až do výšky 60 % ceny bicyklov ľuďom, ktorí nakupujú bicykle, s maximálnym limitom subvencie 500 eur; vo Francúzsku môže každá osoba uhradiť 50 eur za náklady na opravu bicyklov a majitelia podnikov dostanú aj vládnu finančnú podporu na cykloturistiku Zamestnanci, ktorí dochádzajú do práce, poskytnú dotáciu na dopravu vo výške 400 eur na osobu; britská vláda predstaví každý bicykel poukážky v hodnote 50 libier, a zaviesť tax-free nákup bicyklov.


Podľa údajov zverejnených ruským on-line predajcu "Wildberry", predaj bicyklov v Rusku v máji dosiahol 60 krát rovnakého obdobia minulého roka;

Podľa údajov európskej cezhraničnej platformy elektronického obchodu sa predaj bicyklov na španielskom trhu v máji v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka zvýšil o viac ako 22-krát a Taliansko aj Spojené kráľovstvo vzrástli približne 4-krát;

Predaj kolekcií dochádzajúcich a cvičebných bicyklov v Spojených štátoch vzrástol o 66 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka a predaj rekreačných bicyklov sa zvýšil o 121 %...


S epidémiou úplne mení životné návyky ľudí, sa očakáva, že nárast cyklistiky bude pokračovať aj po epidémii. Okrem toho sú výrobcovia bicyklov zodpovední nielen za výrobcov bicyklov, ale aj za podniky v počiatočných a nadväzujúcich podnikoch, ktoré pokrývajú viac ako 60 častí, ako sú pneumatiky, vankúše a náboje.NO.2 Elektrický bicykel


Cyklistická horúčka postihnutá ochranou životného prostredia a bezpečným cestovaním sa netýka len tradičných bicyklov, ale aj elektrických bicyklov.


Podľa údajov z Tianyan Check, s výhradou priemyselnej a obchodnej registrácie, v prvej polovici roka 2020, moja krajina zaregistrovala a založila takmer 18.000 domácich spotrebičov a fliaš automobilov príbuzných podnikov (všetky podnikové postavenie), zvýšenie o 15,57% v predchádzajúcom roku.


moja krajina je najväčším svetovým vývozcom dvojkolesových elektrických vozidiel, s výrobou a predajom, ktorý predstavuje viac ako 90 % z celkového počtu svetových vozidiel. Od marca tohto roku, a to nielen v Číne, ale aj vývoz dvojkolesových elektrických vozidiel tiež zaznamenal rýchly rast.


Subvenčné politiky európskych a amerických krajín sa vzťahujú aj na elektrické bicykle:


Dotácie holandskej vlády môžu dosiahnuť viac ako 30 % sumy nákupu;

V Taliansku môžu všetci obyvatelia miest s viac ako 50.000 obyvateľmi, ktorí nakupujú elektrické bicykle alebo elektrické kolobežky, získať dotáciu až do 70 % ceny s dotačným limitom 500 eur;

Dotácia vo výške 500 eur na elektrické bicykle v Nemeckom Mníchove;

Dotácia na elektrické bicykle vo francúzskom Chambery tiež dosiahla 500 eur.


V máji sa ochota Talianov kúpiť elektrické bicykle zvýšila celkovo 9-krát, Briti o 1,4-krát a Francúzi o 1,2-krát.


Vyhliadky odvetvia elektrických bicyklov, podporované politikami rôznych krajín a rastúcim dopytom ľudí, sú vo všeobecnosti optimistické, pokiaľ ide o medzinárodný trh. Podľa správy Spoločnosti Navigant Consulting dosiahne globálny priemysel elektrických autobusov a elektrických dvojkolesových vozidiel (elektrické motocykle, elektrické bicykle a elektrické kolobežky) 62,2 miliardy amerických dolárov s zloženým ročným tempom rastu viac ako 10 %.NO.3 3D tlačiareň


S cieľom vyriešiť problém nedostatku núdzových zásob v prevencii a kontrole epidémie, Spojené štáty, Taliansko a ďalšie krajiny používajú 3D tlačiarne na výrobu ventilátora príslušenstvo, osobné ochranné masky, a dokonca vytvoril on-line fóra pre vlády, nemocnice a non-vládne organizácie na uvoľnenie potrieb, a priemysel zasvätených zdieľať skúsenosti, atď. Úloha 3D tlače v globálnej prevencii a kontrole epidémie odráža rastúcu popularitu tejto technológie a rozšírenie oblastí použitia.


Domáci výrobcovia 3D tlačiarní sa nachádzajú hlavne v Šen-čene, Dongguane a delte rieky Yangtze v delte perlovej rieky. Majú solídny zahraničný obchod nadácie a všeobecne ukazujú trend vzostupný trend v epidémii. Podľa údajov Národného štatistického úradu, posilnený zámorské horúce predaja, Čína 3D tlačiarenské zariadenia produkcia vzrástla o 87,7% medziročne v prvom štvrťroku, a toto tempo rastu ďalej vzrástol na 344,7% v apríli.NO.4 laptop


Od marca sa miera rastu čínskej elektronickej informačnej výrobnej spoločnosti prudko odrazila. Do mája sa pridaná hodnota odvetvia elektronického informačného priemyslu nad určenú veľkosť medziročným tempom zvýšila o 10,8 % a miera rastu sa medziročným tempom zvýšila o 0,2 percentuálneho bodu; vývozná hodnota odvetvia výroby elektronických informácií nad určenú veľkosť sa medziročne zvýšila o 12,7 %, čo je zrýchlenie o 12,5 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Od januára do mája sa hodnota exportu odvetvia výroby elektronických informácií nad určenú veľkosť medziročne zvýšila o 1,5 %, čo je pokles o 2,4 percentuálneho bodu v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.


Pokiaľ ide o priemysel, v máji sa pridaná hodnota počítačového priemyslu medziročne zvýšila o 20,4 % a hodnota dodávok na vývoz sa medziročne zvýšila o 27,4 %. Medzi hlavnými produktmi sa medziročne zvýšila produkcia zariadení mikropočítača o 27,5 %; medzi nimi sa produkcia notebookov medziročne zvýšila o 28,6 % a produkcia tabletov sa medziročne zvýšila o 25,4 %.


Podľa colnej polročnej správy sa od januára do júna celková vývozná hodnota notebookov medziročne zvýšila o 9,1 %, čo ukazuje vynikajúci výkon.Č.5 slimačí prášok


Slimačie rezance boli populárne internet celebrity občerstvenie v posledných rokoch, a to bolo populárne v Číne, ale teraz to môže ísť do zahraničia, čo je naozaj prekvapujúce.


Podľa štatistík z Liuzhou colné v Guangxi, "rodné mesto" slimačie rezance, 28 šarží rezance Liuzhou boli vyvezené po colnej kontrole od januára do júna tohto roka, v hodnote asi 7,5 milióna juanov, 8 krát celková vývozná hodnota v roku 2019. Okrem Spojených štátov, Austrálie a európskych krajín sa vývozný trh po prvýkrát dostal aj do Singapuru, Nového Zélandu a ďalších krajín.


"Tento rok, slimačie rezance boli zaslané do Spojených štátov takmer každý týždeň. Šarža 40.000 balení slimačích rezance bola vypredaná len tri dni po príchode do Spojených štátov." Chen Zihao, zahraničný obchod obchodný riaditeľ výrobcu slimačie rezance v Guangxi, povedal, že tohtoročný zámorský obchod slimačie rezance "fúka von." V prvej polovici tohto roka spoločnosť vyviezla celkovo 350.000 vriec predbaleného slimačieho prášku, čo je 29-násobok v minulom roku. "V súčasnej dobe sme dostali objednávky z Japonska, Južnej Kórey, Talianska a ďalších krajín, a zámorské objednávky boli naplánované na budúci mesiac."


V roku 2017 bola výstupná hodnota predbalenej slimačej múky Liuzhou len 3 miliardy jüanov a v roku 2019 dosiahla výstupná hodnota vopred zabalenej slimačej múky Liuzhou 6,256 miliardy jüanov. Ni Xiaoyang, prezident Liuzhou Slimačie rezance asociácie, predpovedá, že predaj slimačie rezance sú v súčasnosti na vzostupe, a výstupná hodnota pre-balené slimačie rezance v roku 2020 prekročí 10 miliárd juanov.Č.6 Cezhraničný elektronický obchod


V prvej polovici tohto roka, v dôsledku vplyvu epidémie, "low-uhlíkovej ekonomiky" a "domácej ekonomiky" boli splodil. Zmeny v nákupných zvyklostiach zahraničných spotrebiteľov zároveň priniesli rýchly rast cezhraničného elektronického obchodu s vývozom.


Podľa colných údajov sa v prvej polovici roka, keď celkový objem vývozu klesol o 3 %, vývoz platformy colného cezhraničného dohľadu nad obchodníkmi zvýšil o 28,7 %.


Od júla 1, 10 colných priamo pod jurisdikciou Pekingu, Tianjin, Nanjing, Hangzhou, atď začali "Cezhraničný E-commerce B2B Export" pilotný program. Stalo sa tak po zavedení cezhraničného systému dohľadu nad vývozom v rámci elektronického obchodu začiatkom tohto roka. Ďalším dôležitým reformným opatrením, ktoré začal nový cezhraničný elektronický obchod. Prostredníctvom cezhraničnej vývoznej reformy B2B elektronického obchodu môžu podniky využívať vymoženosti colného odbavenia, ako je colné odbavenie bez dokladov, zjednodušené colné vyhlásenie a prioritná kontrola, zníženie logistických nákladov a zlepšenie efektívnosti colného odbavenia.


Od 7.července, prvý týždeň cezhraničného e-commerce B2B export pilotný program, 10 pilotné colné skontrolovali a uvoľní 266.000 cezhraničných e-commerce B2B vývozné vyhlásenie formuláre a vyhlásenie zoznamy, v hodnote 250 miliónov juanov. Hlavným vývozným tovarom sú oblečenie, obuv, klobúky, malé domáce spotrebiče, inteligentný kancelársky nábytok, doplnky pre mobilné telefóny, outdoorové výrobky atď., ktoré sa vyvážajú najmä do krajín a regiónov, ako sú Európa, Spojené štáty a juhovýchodná Ázia.Počas epidémie boli takmer všetky priemyselné odvetvia postihnuté dobrom alebo zlom a vytvorili novú štruktúru priemyslu, niektoré sa natrvalo zmenia a niektoré budú mať dlhodobé účinky.


Minulý rok sme tiež povedali, že zahraničný obchod je čoraz ťažší a ťažší z roka na rok, ale v roku 2020 bude tento "tvrdý model" priamo povýšený do bodu "nemenného a umierajúceho". Tí, ktorí prijali zmenu čo najskôr, budú vždy môcť zostať na vrchole tohto trendu.