Domov > Novinky > Obsah

Prepravné náklady rastú, Yuan Curency Go Up

Nov 29, 2020

Xiamen zahraničného obchodu priemyslu, z prístavu Xiamen kontajnera vývoz štandardné číslo krabice tiež môže byť videný. Od júna do októbra tohto roku, kontajner priepustnosť Xiamen Port presiahol jeden milión TEU po dobu piatich po sebe idúcich mesiacov, biť rekordne vysoké, podľa Xiamen námornej bezpečnosti správy. Rastúci dopyt podnietil odosielateľov, aby pumpovali v kapacite, ako aj ceny.


V posledných mesiacoch náklady na dopravu prudko vzrástli, pričom ceny rástli takmer na všetkých trasách, podľa verejne dostupných údajov z webových stránok prepravných služieb, ktoré sa často používajú v zahraničnom obchode.


Senior forwarder povedal, že v porovnaní s májom, cena americko-kanadskej línie vzrástla o 300%; Austrália je až 300%, Južná Amerika je až takmer 300%; Blízkovýchodná línia je asi o 40-50% vyššia; Okrem toho od začiatku tohto mesiaca rastie aj línia juhovýchodnej Ázie s nárastom o 50 % až 80 %. "Od Xiamen do Vietnamu, veľký kontajner používa na cenu 100-200 dolárov, ale teraz to stojí viac ako 1000 dolárov. V rovnakom čase v minulom roku, veľký kontajner na západnom fronte Spojených štátov bol asi 1.400 dolárov - 1.500 dolárov. Teraz je cena asi 5.000 dolárov, čo je nárast asi trikrát."


Od júna sa situácia v zahraničnom obchode náhle otočila, začala rásť aj nákladná doprava. Na začiatku, americká trasa pokročila míľovými krokmi, zatiaľ čo teraz africkej trasy, stredomorskej trasy, juhoamerickej trasy, India-Pakistan trasy, juhovýchodnej Ázie trasy a tak na takmer všetkých trasách začali rytmus "rastúce ceny".


Vyžaduje sa naliehavý dátum a prípady prepravy

Okrem "užite si" vysokú cenu, dátum prepravy, box nie je to, čo chcete mať možnosť chcieť kedykoľvek, prepravné miesto, ako sú kontajnery, dátum prepravy, "a tak ďalej" slovo dostať.


Vzhľadom na nedostatok kontajnerov bola výrazne ovplyvnená prepravná kapacita, čo viedlo k oneskoreniu vývozu niektorých tovarov. "Forwarder hľadal vzťah, ale dostal len jedno slovo - počkať, pretože tam nebolo dosť veľkých krabíc." Čakanie na krabice, ale aj dátum doručenia. "Ukázalo sa, že zásielka z Xiamenu na Blízky východ pristála vo Vietname pred siedmimi dňami. V dôsledku toho je stále vo Vietname."


"V porovnaní s miestami, ako je Šanghaj a Ningbo, Xiamen je na tom celkom dobre." Osoba zodpovedná za Xiamen International Shipping co, Ltd povedal, že nedostatok skriniek celoštátnej je sústredená hlavne vo veľkých skriniek, čo súvisí s regionálnou štruktúrou vývozných výrobkov. Hlavnými výrobkami vyvážané z prístavov Šanghaj a Ningbo do Európy, Ameriky a Južnej Ameriky sú televízia, elektrické spotrebiče, malé domáce spotrebiče a iné výrobky elektronického obchodu, ktoré sú prevažne ľahkým nákladom a prepravované veľkými skrinkami.


Xiamen moderné logistického priemyslu združenia výkonný viceprezident ZhuangJinCan povedal novinárom, vodca globálnej kontajnerovej dopravy, na prvý cyklus, ako je ísť z Číny do Singapuru, na Blízkom východe, v Európe, vrátiť sa do Číny, celý proces dopravy, neustále v rôznych prístavoch v preprave tovaru, ale došlo k prepuknutiu narušil "uzavretú slučku". "Európa a Spojené štáty veľa tovaru dovážaného z Číny, ale stále postihnutých epidémiou, pracovná sila, podporné opatrenia, výrobná kapacita je nedostatočné čakanie na jav, priamy dôsledok železničnej dopravnej lode vážne, medzinárodné prístavné preťaženie a dokonca aj ochrnutie, rozšírený harmonogram, a to nielen viesť k mnohým prázdnych boxov chodiť, aby vyšiel, to je dôvod, prečo domáci sa objaví priamo 'prípad je ťažké nájsť."


Napríklad britský prístav Frixtoinseh oznámil, že prestane zbierať prázdne kontajnery z dôvodu preťaženia, ktoré sa rozšírilo z prístavov a distribučných centier do okolitých miest a dedín a očakáva sa, že bude pokračovať až do začiatku roka 2021.


Obava je, že jüan rastie príliš rýchlo

Make zahraničného obchodu podniku bolesti hlavy, stále majú RMB výmenný kurz, ktorý osviežuje neustály.

Od konca mája, RMB výmenný kurz rastie celú cestu, a dokonca vstúpil do "6,5 éry". Centrálna paritná sadzba jüanu voči DOLÁRU dosiahla 6,5749 novembra 25, údaje z Číny devízového obchodného systému ukázal. Na svojom minime 7,1775 mája 27, jüan vzrástol o 8,3% voči doláru tak ďaleko.

Ding Meng, ekonóm, povedal, že keď mena ocení, cenová výhoda vývozných komodít sa zníži a dovážané komodity budú lacnejšie, čo je výhodné pre dovážané podniky, ale má obmedzený vplyv na spracovanie dovozu a re-export podnikov, zatiaľ čo má väčší vplyv na vývozné podniky.


Spoločnosť: Julier (Xiamen) Technology Co,Ltd

Kontaktná: Linda Xie

Ph:+86 139 5009 5582

E-mail: Linda@juliertech.com

Vyrábame PA66, PA6, POM, PC, PP, TPU, PEI atď.