Domov > Novinky > Obsah

Južná Amerika prudko stúpla o 213%, a vysoké sadzby za prepravu pokračoval!

Dec 27, 2020

Južná Amerika prudko stúpla o 213%, a vysoké sadzby za prepravu pokračoval!

Pred niekoľkými dňami, zasielatelia a dopravcovia povedal, že nárast dopytu po náklade z Ázie na východné pobrežie Južnej Ameriky bude držať kontajnerovej nákladnej sadzby na rekordne vysokej najmenej do februára budúceho roka. Preťaženie prístavov a vážny nedostatok kontajnerov sú stále prekážkou. Juhoamerický zasielateľ dostal cenovú ponuku asi 10.000 dolárov z Číny do východného prístavu ECSA v Južnej Amerike v januári.


V dôsledku toho sa niektorým zasielateľom a odosielateľom účtujú dodatočné poplatky na zabezpečenie dodávok kontajnerov, zatiaľ čo Hapag-Lloyd používa odpojené kontajnery na útesy ako suché kontajnery na zmiernenie nedostatku vybavenia.


Podľa Shanghai Container Freight Index je priemerná spotová prepravná sadzba zo Šanghaja do Južnej Ameriky 6 256 USD/FEU. Miera sa medziročne zvýšila približne o 213 %.


Brexit znamená, že Spojené kráľovstvo už nebude viazané obchodnými dohodami medzi EÚ a zahraničnými krajinami, ani nebude mať žiadne obchodné dohody s členskými štátmi EÚ. A ak neexistujú žiadne iné dvojstranné obchodné dohody, obchod medzi Spojeným kráľovstvom a týmito krajinami sa bude riadiť všeobecnými pravidlami WTO, ktoré ovplyvnia proces colného odbavenia, clá a mnoho ďalších väzieb týkajúcich sa prepravy tovaru.